Stránky studentského výboru

Studentský výbor je neformální a otevřenou skupinou studentů požadujících posílení prvků přímé demokracie, zejména zákon o obecném referendu, přímou volbu prezidenta a odvolatelnost poslanců.

Diskuze

Diskuze o těchto stránkách

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "8046":
JK
Mno, "Demokrate", zdá se že z hlediska vašich názorů svým nickem zcela odpovídáte dnešní pokrytecké interpretaci významu slova demokracie.
Demokrat
já bych spíš řekl, že ty jsi to nečetlsmiley
jomo
Hele demokrate, od kdy demokraté uvažují ode zdi ke zdi?

//přímá demokracie zpitomnělého lidu zblblého z virtuálni reality selektivního zpravodajství britských listů//

to přeci není ani v programu téhle akce, tys to nečet viď?
____________________________
r.m.
Demokrat
přímá demokracie zpitomnělého lidu zblblého z virtuálni reality selektivního zpravodajství britských listů .smiley
Demokrat
přímá demokracie zpitomnělého lidu zblblého z virtuálni reality selektivního zpravodajství britských listů .smiley
Student PF
Každý normální člověk chce mít slušnou životní úroveň a žít v prosperujícím státu.

Ti, co už zapomněli stěžejní hesla ze SAMETOVÉ REVOLUCE připomínám:- NECHCEME VLÁDU JEDNÉ STRANY (Co je dnes „trojkoaliční slepenec“, případně vláda ODS na pražském magistrátu?)

- CHCEME VLÁDU ODBORNÍKŮ (Které ministerstvo vede odborník dané profese?)

- ZPÁTKY DO EVROPY (To se sice podařilo, ale nejsme ROVNÍ mezi ROVNÝMI – může za to amatérismus a zrada naší zahraniční NÁRODNÍ politiky).

- PROSPERITU … (Zadlužení státu mluví jasně o vykradení státní kasy).

- OBČANSKOU SPOLEČNOST …(místo toho vládnou ELITY hluchoslepých ČUNKŮ)Naproti tomu prosperita ŠVÝCARŮ je založena na těchto principech:

- Švýcaři jsou (skutečně) občanský stát založený na PŘÍMÉ DEMOKRACII a důvěře vlády v občany své země (naše „strana vláda“ se přímé demokracie bojí jak čert kříže).

- Švýcaři spoléhají na své síly (politické, ekonomické, vojenské) - NEVĚŘÍ VELMOCEM a nepouští si „cizí vojáčky“ na „svůj dvorek“.

- Umí PRACOVAT i obchodovat.Možná i proto mají dvojnásobně vyšší životní úroveň než USA a „zbytek Evropy“.

Mělibychom se od úspěšných sousedů více učit.Není příliš mnoho času čekat na další volby a ponechávat politikům „zhasnuto“, aby se jim lépe kradloStanda
Milí přátelé, chci s Vámi sdílet tento krátký příspěvek v naší společné věci týkající se pojmu demokracie.To, o co se zde jedná by se dalo nejlépe přirovnat k „boji idejí“. A princip demokracie je tou stranou, za kterou jste se z vlastních, individuálních důvodů rozhodli bojovat.

Tedy jednoduše – aby mohl být tento boj účinný, je potřebné správně a plně pochopit tu ideu se kterou se cítíme být niterně spřízněni. To čím zde chci přispět je právě životně důležité poznání pramene fenoménu jemuž se na této planetě říká demokracie – svoboda. Tento pramen - zdroj je schopen vytvářet v lidské mysli takové podmínky aby se zde tento pozitivní pojem mohl vůbec ujmout. Přítomnost tohoto životadárného zdroje se nachází v nejhlubším nitru každé živé, sebeuvědomělé mysli (udržuje při životě). Pokud by se Vám chtělo „navázat vztah“ s tímto pravým zdrojem života v hlubinách vlastní mysli (také najít jméno) – pak tato, na první pohled prostá věc (přesunutí pozornosti) způsobí a dokáže nemožné – třeba i vybudování opravdové demokracie v tomto zevním světě. A ne jen to, individuálně zde postupně přibude poznání, jak věci fungují z pohledu pravé reality…

Jde o pochopení pravé síly, která nás udržuje při životě a která se staví proti všem destruktivním silám (včetně entropie). Toto pochopení v sobě nese nepředstavitelné (lidskou myslí) množství energie a věci v našem zevním světě jsou pak touto pozitivní silou zcela ovlivněny. Musí se „jen“ učinit tato volba – volba překonat zátarasy (strach, nejistota, zesměšnění) a jít dovnitř - do vlastního nitra. Vše, včetně demokracie nyní stojí na našem uvědomění si tohoto základního principu a daru života: SCHOPNOSTI VOLIT A MĚNIT SE.Mějte se krásně a také Vám držím palce.Standa (učeň z roku 1989)

V
Hodně lidí o té demonstraci vůbec neví, snažte se oslovit i školy z okolí prahy..není už moc času.
Lada
Demokracie je ohrozena... to co se odehralo za posledni rok... to je celkem pruser. a musi se tomu postavit - zavcasu
mari
Urcite prijdu, protoze aroganci jakou plodi tahle vlada v cele s neschopnym a nereprezentativnim premierem nema ve svete obdoby. Jen doufam, ze nas prijde dost, myslim, ze spouste lidem je to jedno. Spousta lidi je zmanipulovanych a veci nechavaji takove jake jsou. Ja sem cech a vzdycky budu, i kdyz budu chtit v budoucnu zit jinde. Tak mi budoucnost Ceska muze byt lhostejna, ale neni, neni spravne ze ta ruda skupina obyvatel i v prevlecenych kabatech dal vysava cesky stat.

Rekl bych, ze ucast na takove demonstraci bude testem inteligence naseho naroda nebo mozna i charakteru ceskych obcanu. Jestli se ovsem o demonstraci dozvi. smiley

1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  

 
Demokracie slaví 18. narozeniny. Dejme jí dárek: Referendum! Kdo - když ne my? Kdy - když ne teď?